Docent: Enne Koens
Data: maandagavonden 20 oktober, 17 november, 8 december en 12 januari
Tijden: 19.00 - 21.30u
Locatie: Achter de Dom 14, Utrecht
Prijs: €275
ILFU Members Krijgen 5% Korting
De cursus
We gaan heel praktisch aan de slag: een plot uitwerken en perfectioneren, stoeien met stijl, taal en ritme. Wat is een goed idee en hoe weet je dat? Hoe creëer je spanning? Past je verhaal bij de doelgroep? Klopt de taal bij je personages? Wanneer past de gekozen taal en toon bij de leeftijd die je in je hoofd hebt? Wie ben jij in het kinderboekenlandschap, en wat heb je te zeggen? Binnen welk genre schrijf je? Zijn er regels waar je je binnen een genre aan moet houden?
Wellicht heb je bij de start van deze cursus al een idee in je hoofd waar je mee aan de slag wil, of neem je een (half) manuscript mee. Anders zal je op weg geholpen worden om met iets concreets te beginnen. Elke sessie wordt techniek behandeld, maar je gaat vooral heel veel oefenen, proberen, en (als je wil) voorlezen en feedback ontvangen.
De opzet
les 1: wat is een goed idee?
les 2: puzzelen met plot
les 3: spanning aanbrengen
les 4: tijd en ruimte
Voor de eerste bijeenkomst hoeft nog niets voorbereid te worden. Vanaf de eerste bijeenkomst is er steeds een kleine huiswerkopdracht waarop je redactioneel commentaar ontvangt van Enne en/of je schrijfbuddy.