
39ste Nacht van de Poëzie
Dit jaar zal de 39ste editie van de Nacht van de Poëzie weer als vanouds plaatsvinden. Piet Piryns en Ester Naomi Perquin zullen in de Grote Zaal van TivoliVredenburg optredens van de beste dichters van dit moment begeleiden, afgewisseld met muzikale entr’actes. Het motto van dit jaar is geleverd door Joke van Leeuwen: De huizen zijn nog donker en de dromen nog niet af, verwijzend naar 'het blauwe uur', waarop je doorgaans na de Nacht, het hoofd vol van gedichten en muziek, weer op huis aan gaat.
De 39ste Nacht vindt plaats op 8 oktober 2022. Het programma duurt van 20:00 uur tot ongeveer 3.00 uur. Er zullen optredens zijn van o.a. Joke van Leeuwen, Marieke Lucas Rijneveld, Mustafa Stitou, Charlotte Van Den Broeck, Jasper Albinus, Nisrine Mbarki, Andy Fierens, Mattijs Deraedt en Noraly Beyer. Alle namen zijn inmiddels bekend gemaakt, en de vele theatrale en muzikale acts, worden nog bekendgemaakt via de evenementpagina van De Nacht, waar je ook kaartjes kunt kopen:
Geschiedenis
Al sinds de oprichting is de Nacht het best bezochte podiumevenement van de Nederlandse letteren. Het toont in de programmering een dwarsdoorsnede van de Nederlandse dichtkunst, van light verse tot academische poëzie, van tekstdichters tot rappers. De beste Nederlandstalige dichters, van debutant tot veteraan, bieden het publiek een poëtische marathon van acht uur.
Bijzondere en sfeervolle muzikale entr’actes wisselen de dichters in razend tempo af. De Nacht van de Poëzie is daardoor uitgegroeid tot een evenement dat alle leeftijdsgroepen vanaf 15 jaar aanspreekt. De opzet van het evenement is al die jaren ongewijzigd. Een bevlogen en ter zaken kundige redactieraad, nu bestaande uit voormalig dichter des vaderlands Ester Naomi Perquin, dichter Ingmar Heytze, de Vlaamse journalist/criticus Piet Piryns, directeur van ILFU Michaël Stoker en Nacht-oprichter Anneke van Dijk, selecteert de circa twintig dichters die het affiche sieren; een programmering die leunt op kwaliteit, diversiteit en onderling evenwicht. Het gaat om zowel toegankelijke als minder toegankelijke dichters, gevestigde namen en aanstormend talent, ingetogen voordrachten en uitgesproken performers, mannen en vrouwen en Nederlanders en Vlamingen. Meer dan 700 dichters hebben inmiddels op de 38 edities van De Nacht opgetreden, onder wie: Lucebert, Cees Buddingh, Herman de Coninck, Annie M.G. Schmidt, Hugo Claus, K. Schippers, Anneke Brassinga, Remco Campert en Judith Herzberg.
Optredens van dichters worden afgewisseld met verrassende entr’actes. Uiteenlopende muzikanten als Willeke Alberti, Rufus Wainwright, flamencogigant Enrique Morente, Ilse DeLange en de legendarische chansonzangeres Juliette Gréco hebben in de loop der jaren opgetreden. Elk jaar weer zitten er circa tweeduizend mensen in de zaal, een ongekend aantal voor een poëzie-evenement.
.jpg/8bed360d97a41f96f14ece6c962ab467.jpg)
De Nachten van de Poëzie van de laatste jaren
Op het YouTube-kanaal van VPRO Poëzie kun je De Nacht-optredens van 2014 tot de editie van vorig jaar terugkijken.
Kijk hier de Nachten van de Poëzie van de laatste jaren terugLeden hebben een streepje voor:
- Je kunt schrijvers en thema's die je interessant vindt volgen
- Je kunt verhalen die je mooi vindt bewaren in je Mijn ILFU-bibliotheek
- Je kunt reageren op verhalen en meediscusiëren in de ILFU Boekenclub
- Je krijgt 20% korting op festivaltickets en 5% op cursussen
- Je krijgt gratis toegang tot alle festival livestreams en premium content
- Je kunt ervoor zorgen dat meer schrijvers verhalen voor ons schrijven
- Alle ledeninkomsten gaan naar schrijvers
Heb je al een account?
InloggenWord lid van ILFU en krijg 20% korting op alle tickets
- Krijg 20% korting op alle festivaltickets en 5% op het cursusaanbod
- Met jouw bijdrage betalen we schrijvers om nieuwe verhalen te maken
- Volg schrijvers en thema’s die je interessant vindt
- Bewaar je favoriete verhalen in je Mijn ILFU-bibliotheek
- Reageer op verhalen en discussieer mee in de ILFU boekenclub
- Krijg gratis toegang tot livestreams en premium content
Ben je al lid? Log in om te profiteren van de korting
Inloggen